Pages Menu
Rss
Categories Menu

Posted by on Lip 18, 2017 in Blog | 0 comments

Czy istnieją przeciwwskazania do opalania?

Czy istnieją przeciwwskazania do opalania?

Choć opalenizna jest od wielu lat w modzie nie każdy wie w jaki sposób bezpiecznie się opalać. Nie każdemu przecież służy leżenie na plaży. Inni są zwolennikami szybkiego opalania w solarium, jeszcze inni wolą postawić na samoopalacze. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety. Warto poznać podstawowe zasady w jaki sposób bezpiecznie się opalać.

Wakacje są czasem kiedy słońca mamy pod dostatkiem. Latem świeci ono dłużej i intensywniej niż w inne pory roku. Beztroskie chodzenie po słońcu może przynieść niekiedy więcej szkody niż pożytku.

Nie każdemu służy opalanie. Niektórzy wręcz przed kąpielami słonecznymi jak również przed wizytą w solarium powinni zasięgnąć porady lekarza. W zależności od swoich dolegliwości można udać się do internisty, ginekologa, endokrynologa bądź dermatologa. Dlaczego w niektórych sytuacjach wizyta u lekarza jest konieczna? Dlatego, że niektóre przyjmowane leki wykluczają dłuższe przebywanie na słońcu. Są to między innymi tabletki antykoncepcyjne, różnego rodzaju leki hormonalne. Połączenie takich leków i promieniowania może powodować przebarwienia, trwałe plamy na skórze bądź złe samopoczucie. Osoby mające atopowe zapalenie skóry jak również te o bardzo bladej skórze mogą być szczególnie narażone na rozwój nowotworów skóry. Przeciwwskazaniami do opalania są również nadczynność tarczycy zaburzenia krążenia, choroby serca, gruźlica, zaburzenia hormonalne. Również szczególnie uważać na siebie powinny kobiety miesiączkujące oraz w ciąży.

Co prawda z opalania płyną również korzyści. Pierwszą i niepodważalną jest z pewnością poprawa humoru. Promienie słoneczne pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Wydzielają się wówczas w naszym ciele endorfiny czyli hormony szczęścia, które to poprawiają nam nastrój. Kolejnym pozytywnym skutkiem przebywania na słońcu jest synteza witaminy d. To właśnie słońce jest najlepszym źródłem witaminy D. Synteza skórna odbywająca się pod wpływem promieniowania UVB jest w stanie pokryć aż 90% dziennego zapotrzebowania na witaminę D.

Ekspozycja ciała powinna się odbywać najlepiej w południe, kiedy to słońce świeci najmocniej. Oczywiście należy zachować ostrożność, chronić głowę oraz delikatne części ciała.

Osoby, które nie lubią wylegiwać się na słońcu mogą korzystać z pomocy solarium. Czas jednej sesji wynosi tam około piętnastu minut. To znacznie krótszy czas niż ten który potrzebny jest aby opalić się w ten sposób na słońcu. Zaczynając swoją przygodę z solarium należy zaczynać od krótszego czasu, kilku minut, tak aby skóra przyzwyczaiła się do tej formy opalania. Stopniowo z kolejnymi sesjami czas ten można wydłużać. Osoby szczególnie oporne na opalanie mogą skorzystać ze specjalnych kosmetyków do opalania, które przyśpieszą te proces a także wzmocnią uzyskany efekt. Warto postawić na profesjonalne kosmetyki na przykład te dostępne na stronie https://sklep.soleo.pl/kosmetyki-soleo-115. Kosmetyki Soleo to profesjonalna seria kosmetyków przeznaczonych specjalnie do solarium. W ofercie znajduje się przyśpieszacz opalania z L-Tyrozyną, która działa na skórę niczym soczewka skupiająca promienie słoneczne. Dostępne są kosmetyki z bronzerem, ze złotymi drobinkami, jak równie balsamy po opalaniu o działaniu łagodzącym i utrwalającym opaleniznę.

Odpowiednia pielęgnacja skóry przed opalaniem oraz po pozwoli na dłużej cieszyć się pięknym odcieniem skóry. Nie będzie ona przesuszona i unikniemy zbędnego łuszczenia się skóry.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *