Pages Menu
Rss
Categories Menu

Posted by on Lis 14, 2017 in Blog | 0 comments

Dlaczego opalenizna zanika?

Dlaczego opalenizna zanika?

Nie każdy ma to szczęście, że jego skóra szybko i w krótkim czasie opala się na piękny brązowy kolor. Niektórzy aby uzyskać jakiekolwiek efekt opalenizny muszą spędzić dosyć dużo czasu na słońcu. Skąd wynika ta różnica? Dlaczego niektórzy opalają się szybciej, inni zaś dłużej muszą czekać na efekty?

Dlaczego opalenizna szybko schodzi ze skóry?

Każdy ma świadomość, że opalenizna nie jest trwałym zabarwieniem skóry, lecz czasowym, będącym reakcją naszego ciała, ściślej reakcją obronną na nadmiar promieniowania ultrafioletowego. Skóra wystawiona na słońce zwiększa produkcję melaniny, czyli ciemnego barwnika po to, aby on chronił głębokie warstwy skóry przed nadmiarem promieniowania. Takie jest zadanie melaniny. Osoby posiadające z natury jasną karnację, jasne włosy oraz niebieskie jasne oczy mają melaninę jedynie w głębokich warstwach naskórka. Z kolei osoby posiadające śniadą karnację mają melaninę również w pozostałych płycej położonych w warstwach naskórka, stąd ciemne zabarwienie ich skóry. Aby uzyskać opaleniznę należy systematycznie wystawiać się na działanie promieniowania bądź słonecznego bądź też w solarium. Raz uzyskana opalenizna nie pozostanie na ciele przez cały rok. Oczywistym jest, że do momentu kiedy ekspozycja na słońce jest powtarzana opalenizna się utrzymuje. Natomiast w momencie, kiedy ograniczy się ekspozycję na słońce wówczas skóra zaczyna blednąć. Dzieje się tak dlatego, że nie ma potrzeby ochrony przed promieniowaniem, gdyż skóra nie otrzymuje go w nadmiarze. W ten sposób staje się ona coraz bledsza, a w ostateczności opalenizna całkiem zanika.

Co można zrobić aby zatrzymać opaleniznę na dłużej?

Jest na to kilka różnych sposobów. Oprócz systematycznego korzystania z kąpieli słonecznych do solarium można używać specjalnych kosmetyków brązujących skórę. Bronzery są bardzo popularnymi kosmetykami. Ich zadaniem jest pogłębienie uzyskanego odcienia opalenizny, przedłużenie jej trwałości oraz ponadto pielęgnacja skóry, nawilżenie oraz odżywianie. Takie kosmetyki można kupić między innymi na stronie https://sklep.soleo.pl/po-opalaniu-soleo-122

Oferowane tam kosmetyki bogate są wiele cennych dla naszej skóry substancji takich jak: witaminy algi, kolagen, aloes, olejki na przykład jojoba, masło Shea, algi. Oczywistym jest również to, że bronzery posiadają specjalne substancje przyśpieszające uzyskanie opalenizny może to być bronzer DHA jak również przyśpieszacz tyrozyna czyli składnik o udowodnionym naukowo działaniu skupiającym promienie słoneczne jak soczewka pozwalającym im głębiej wniknąć skórę, co powoduje szybsze opalanie. Jeśli ktoś liczy na spektakularne efekty w opalaniu powinien korzystać z mocniejszych, intensywniejszych bronzerów. Z kolei ci którzy chcą jedynie podtrzymać efekt opalenizny na dłużej mogą korzystać z wersji delikatniejszych. Do wyboru są również bronzery przeznaczone wyłącznie do twarzy bądź do nóg, ale również takie które można stosować na całe ciało. Warto korzystać z profesjonalnych kosmetyków przeznaczonych do opalania w solarium. Należy pamiętać o tym, że kosmetyki do użytku w solarium różnią się od tych przeznaczonych na słońce i nie powinno się ich stosować wymiennie a jedynie zgodnie z przeznaczeniem.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *