Jak pielęgnować męska opaloną skórę? 

Każdy z nas lubi złocistą opaleniznę i brąz na skórze. Wygląda się zdrowiej, radośniej i po prostu lepiej. Jeśli chcesz się cieszyć opalenizną przez dłuższy czas, musisz odpowiednio o nią zadbać.

Na szczęście nie jest to nic trudnego ani czasochłonnego, jednak należy pamiętać przede wszystkim o regularności. Dowiedz się, jak pielęgnować opaloną skórę i przedłużyć utrzymywanie się brązowego odcienia.

Krok pierwszy: szoruj i peelinguj ciało

Peeling ciała to kolejny sposób, by przedłużyć opaleniznę. Może się wydawać, że złuszczając skórę, pozbędziesz się również opalenizny. Nic bardziej mylnego! Opalenizna jest w głębszych warstwach skóry, a skóra niepeelingowana staje się matowa i sucha, brąz zaś blaknie. Wybierz ten przeznaczony do męskiej pielęgnacji. Ważne jest, by nie siedzieć zbyt długo w wannie lub pod prysznicem, ponieważ gorąca woda wysusza naskórek, w efekcie opalenizna jest mniej widoczna.

Krok drugi: nawilżenie to podstawa

Ostatni krok to nawilżanie skóry. Jeśli uważasz, że to niemęskie, pora rozstać się z takim myśleniem. Skóra nawilżona to skóra zdrowa. Nawilżanie również przedłuża trwałość opalenizny, więc jest kluczem do tego, by twoja skóra była przez kolejne pół roku brązowa. Im lepiej jest nawilżona i natłuszczona, tym mniej się łuszczy i wolniej traci kolor opalenizny. Najlepsze będąprofesjonalne kosmetyki utrwalające opaleniznę po solarium np. Soleo Calm , SuperTan After Tan, czy SuperTan Daily Balm Essence . By skóra pozostała w dobrej kondycji i nie „schodziła płatami” trzeba ją nawilżać od zewnątrz i od środka. Do środka może być woda, którą pije się małymi porcjami po 100-150 ml, ale często, tak by na dobę spożycie płynów wyniosło ok 2 litrów. Jeszcze lepszy efekt uzyskamy pijąc soki owocowe i warzywne z pomarańczowych, żółtych i czerwonych owoców oraz warzyw. Najlepszym sokiem wspomagającym miodowy kolor skóry jest marchewkowy. A ponieważ soki owocowe i warzywne są bogate w przeciwutleniacze, będą też zapobiegać starzeniu się skóry – ale tylko soki świeżo wyciśnięte.

Nawilżanie a trądzik

Nawilżenie skóry jest szczególnie ważne dla panów, którzy zmagają się z trądzikiem. Wiele osób uważa, że słońce „wysuszy” niedoskonałości skóry. To prawda, ale wysuszy nie tylko krostki, a również całą skórę. W efekcie gruczoły łojowe będą pracować ze wzmożoną siłą, co prowadzi do pojawiania się jeszcze większego trądziku. Dlatego jeśli chcesz opalić twarz, nie zapomnij o dobrym kosmetyku do opalania twarzy np. Soleo Bronzer  czy Soleo Face Tan. Dzięki temu unikniesz dalszych problemów z cerą, a przy okazji brązowa skóra zmniejszy widoczność zaczerwienień i krostek.

Krok trzeci: samoopalacze i bronzery 

Do innych form przedłużania efektu opalonej skóry należą samoopalacze i inne kosmetyki o działaniu brązującym. Ich stosowanie utrwali brązowy kolor skóry oraz ewentualne nierówności. Jeśli nasza skóra jest już trochę opalona, tym mniejsze ryzyko powstania smug czy plam. Z kolei balsamy brązujące lub olejki posiadają bardzo zbliżone barwniki do tych znajdujących się w samoopalaczach, jednak wykazują o wiele delikatniejsze działanie. Zaletą tego jest jednak kontrolowanie intensywności opalenizny. Polecamy np. SuperTan Dark Sauna czy Soleo Tingle Bell .

Pamiętaj, że to jak przedłużyć opaleniznę samoopalaczem, zależy od jakości preparatu oraz tego, czy przedtem wykonasz odpowiednio peeling.

Krok czwarty : opalanie w solarium 

Oczywiście nie namawiamy nikogo na długie smażenie się pod lampą, bo pamiętajmy, że solarium, jak słońce, jest również niebezpieczne i może powodować nowotwory skóry. Jednak 1-2 sesje w tygodniu są dobrym pomysłem na to, jak przedłużyć opaleniznę, a przy okazji wygrzać się w świetle imitującym promienie słoneczne, co dodatkowo poprawia humor podczas szarych, deszczowych, krótkich dni.

Oczywiście opalanie w solarium zawsze i obowiązkowo z dobrym kosmetykiem do opalania jak Soleo FarenTan albo Soleo EgoMan i masz sukces gwarantowany!

Pielęgnacja męskiej opalonej skóry niewiele się różni od podstawowej, codziennej pielęgnacji dbającego o siebie mężczyzny. Stosując się do naszych wskazówek, nie tylko przedłużysz trwałość opalenizny, a również odpowiednio zadbasz o zdrowie i wygląd swojej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *