Pages Menu
Rss
Categories Menu

Posted by on Cze 19, 2017 in Blog | 0 comments

Jak się opalać w solarium?

Jak się opalać w solarium?

Wiele osób słyszało rożne stereotypy na temat opalania w solarium. Nie należy wierzyć we wszystko co się usłyszało. Do wszystkiego należy podchodzić ze zdrowym rozsądkiem. Są na pewno zalety i wady takiej formy opalania. Już w latach

70-tych XX wieku pojawiło się pierwsze solarium. Stworzył je Friedrich Wolff- uczony niemiecki. Patent na solarium sprzedano do USA i to właśnie USA są liderem w branży sztucznego opalania. Na szczęście w Polsce można już bez problemów korzystać z solarium gdyż stało się ono bardzo popularne i łatwo dostępne dla niemal każdego.

Niewątpliwą zaletą jest fakt, że z solarium można korzystać niezależnie od pogody, przez cały rok, nawet zimą. Tradycyjne opalanie jest możliwe jedynie wtedy, kiedy słońce ładnie świeci. W naszych warunkach klimatycznych opalanie zimą niestety raczej nie wchodzi w grę, gdyż jest wtedy bardzo mało słońca. Wyjściem z sytuacji może być wyjazd do ciepłych krajów i opalanie się również zimową porą. Kolejną różnicą jest również ilość promieniowania, które dostarcza się skórze. Niestety przebywając na słońcu nie mamy tego komfortu jaki daje solarium w którym można dopasować siłę promieniowania do własnych potrzeb. Lampy dozują bezpieczną dla skóry ilość promieniowania.

Przed wizytą w solarium warto określić swoje oczekiwania. W inny sposób będzie się dozowało promieniowanie z lampy jeśli chce się opalić na wakacyjny urlop za dwa miesiące a inaczej na wesele za tydzień. Zależnie od preferencji skóry każdego solarium opali nieco inaczej i w innym tempie. Średnio już po 3 wizytach w kilkudniowych odstępach skóra będzie miała odcień lekkiego muśnięcia słońcem. Opalenizna bowiem pojawia się na skórze nie od razu a po mniej więcej 48 – 72h. Nie ma sensu robić dłuższych przerw między sesjami opalania.

Jeśli wizyta w solarium jest naszą pierwszą koniecznie należy poradzić się obsługi, gdyż odpowiednio przeszkolona jest w stanie dobrać do danej osoby odpowiedni czas opalania, który nie zaszkodzi skórze. Warto również zwrócić uwagę na to, że różne kabiny do opalania mogą mieć różną moc, i czas opalania może nie być jednakowy w różnych gabinetach. Warto sprawdzić moc lamp zanim skorzysta się z solarium. Czasami do wyboru jest kilka łóżek, z których klient może wybrać sobie najbardziej odpowiadające pod względem mocy lamp. Złotą zasadą jest to, że lepiej mniej niż więcej na początek. Znaczy to tyle, że na pierwszej wizycie lepiej krócej się opalać i systematycznie zwiększać czas, niż od razu położyć się na większą liczbę minut. Opalanie w solarium powinno łączyć się również z zastosowaniem odpowiednich kosmetyków nawilżających bądź też przyśpieszających brązowienie skóry. Profesjonalne kosmetyki oferowane w gabinetach są bezpieczne i z pewnością nie zrobią krzywdy skórze. Dzięki nim niekiedy od razu można uzyskać piękny odcień opalenizny.

Dla podtrzymania uzyskanego już koloru wystarczy jedna wizyta na tydzień a także regularne nawilżanie ciała odpowiednimi kosmetykami, które dodatkowo będą pogłębiały opaleniznę.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *