Pages Menu
Rss
Categories Menu

Posted by on Sie 28, 2017 in Blog | 0 comments

Jak używać bronzera?

Jak używać bronzera?

Lato, słońce, plaża, piękna opalenizna, relaks. To marzenie wielu osób. Niemal każdy latem chce wyglądać atrakcyjnie. Zakłada się wtedy krótkie spodenki, bluzki z krótkim rękawem, odsłania się więcej ciała. Nikt więc nie chcę straszyć innych swoją bladością.

Z tego też powodu już od wielu lat opalanie jest tak bardzo w modzie, a brązowa opalenizna pożądana na każdym ciele. Nie każdy jednak ma odpowiednie predyspozycje do tego, aby się opalać. Nie każda karnacja pozwala na szybkie uzyskanie brązowego odcienia skóry. Osoby mające jasną karnację, z piegami, jasnymi włosami, jasnymi oczami trudniej się opalają. Łatwiej jest im za to doznać oparzeń słonecznych. Inna sprawa jest z osobami o ciemnej karnacji. Te z reguły nie mają problemu z tym aby nabyć piękny kolor skóry. Nie zawsze jednak jest na to czas.

Prawda bowiem jest taka, że aby się opalić, trzeba poświęcić trochę czasu. Wymaga to kilkugodzinnego bądź kilkudniowego przebywania na słońcu, leżenia na leżaku, bądź też aktywnego spędzania czasu, ale z odsłoniętymi częściami ciała.

Co więc mają zrobić osoby które marzą o pięknym kolorze skóry, ale nie mają czasu na tradycyjne opalanie?

Z pomocą przychodzą im kosmetyki, czyli balsamy brązujące oraz samoopalacze. Kilka lat temu pojawiła się również nowość czyli opalanie natryskowe. To jednak jest dosyć drogie w porównaniu z samoopalaczem. Ponadto jest dosyć trudno dostępne. Opalania natryskowego nie ma w małych miejscowościach. Zostaje jeszcze solarium i jest łatwo dostępne jest Niemal w każdej większej miejscowości opalanie tam odbywa się przy pomocy lamp emitujących promieniowanie UV a zasada opalania jest taka sama jak na słońcu jedynie rodzaj promieniowania jest inny gdyż z reguły lampy w solarium emitują wyłącznie ufała natomiast słońce dodatkowo emituje UVA, UVB UVC, z tym że UVC nie dociera do powierzchni ziemi słońce opala promieniowaniem UVA i UVB dlatego też połączenie obu typu promieniowania powoduje że opalenizna uzyskana na słońcu jest trwała ale czy czekasz na nią nieco dłużej inaczej jest w przypadku solarium gdzie uchwała szybko opala jednak efekty są nieco słabsze szybciej opalenizna znika ze skóry i bez odpowiedniej pielęgnacji znowu skóra pozostanie bez brązowego odcienia Korzystając z więc solarium należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry. Przed wizytą w solarium skóra powinna być dobrze w peelingowana, jak również dobrze nawilżona. Zabiegi przeprowadza się odpowiednio wcześniej przed sesją opalająca.  Dużym ułatwieniem dla osób które chcą przyspieszyć uzyskanie pięknej opalenizny są specjalne brązujące kosmetyki tak zwane bronzery. Bronzery mają to do siebie, że nie tylko przyśpieszają uzyskanie opalenizny ale również pogłębiają jej kolor. W zależności od składu kosmetyku bronzer może opalać tuż po aplikacji, bądź po kilku godzinach. Przed wizytą w solarium warto używać profesjonalnych bronzerów na przykład Soleo które można kupić na stronie http://sklep.soleo.pl/bronzery-soleo-117. Oferowane tam bronzery są profesjonalnymi kosmetykami przeznaczonymi wyłącznie do użytku w solarium. Można więc mieć pewność, że ich skład jest odpowiednio dostosowany i bogaty w wiele składników nawilżających odżywczych oraz brązujących. Używanie bronzera jest proste. Przed sesją opalającą należy dokładnie rozprowadzić go na całym ciele, bądź na wybranych partiach ciała. Do wyboru są bronzery przeznaczone do całego ciała, bądź te   których używa się tylko do twarzy, bądź do trudno opalających się  części ciała,  na przykład do nóg. Bez względu na to jaki rodzaj bronzera się wybierze konieczna jest jego równomierna aplikacja, aby uniknąć ewentualnych plam czy zacieków. Bronzery świetnie przedłużą opaleniznę.

Warto zainwestować w taki kosmetyk i mieć pewność, że efekty opalania będą zadowalające.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *