Pages Menu
Rss
Categories Menu

Posted by on Lip 18, 2017 in Blog | 0 comments

Pielęgnacja skóry po opalaniu.

Pielęgnacja skóry po opalaniu.

Opalanie od wielu lat jest w modzie. Brązowa, złocista skóra przyciąga wzrok, jest niejako synonimem zdrowia. Opalać się można w dwojaki, a nawet trojaki sposób. Pierwszy z nich to tradycyjne kąpiele słoneczne, czyli potocznie mówiąc leżenie plackiem na plaży i prażenie się na słońcu (ewentualnie opalenizna zdobyta podczas aktywności fizycznej). Kolejnym sposobem jest używanie kosmetyków samoopalających. Ostatnim sposobem jest korzystanie z solarium. Na jego temat krąży wiele mitów. Warto poznać kilka informacji na temat promieniowania UV które emitowane jest przez lampy w solarium. Otóż nie wszyscy wiedzą, że promieniowanie emitowane przez słońce oraz promieniowanie emitowane przez lampy w solarium to jedno i to samo. W solarium jednak otrzymujemy jego skondensowaną formę. Promieniowanie nie ma koloru niebieskiego. Światło niebieskie w solarium jest po to, aby było wiadomo kiedy lampy są włączone. Promieniowania nie widać gołym okiem.

Wyróżnić można dwa rodzaje promieniowania Jest to promieniowanie UVB czyli to które odpowiada są syntezę witaminy D. Opalenizna wywołana UVB nie pojawia się od razu, a stopniowo w ciągu 21 dni. Jest trwalsza od tej wywołanej UVA. Niecierpliwi jednak będą niezadowoleni czasem oczekiwania na nią. Z kolei wspominane promieniowanie UVA pozwala uzyskać w szybkim tempie opaleniznę. Pojawia się ona już po 24-48 godzinach. Niestety nie jest tak trwała jak ta wywołana światłem UVB. UVA powoduje szybsze starzenie się skóry. Spowodowane jest ono wnikaniem do głębokich warstw skóry właściwej i uszkadzaniem włókien kolagenowych.

Korzystając z solarium warto wyłączać lampy świecące na twarz. Ochroni ją to przed fotostarzeniem. Dodatkowo można zakryć twarz na przykład ręcznikiem papierowym.

Do wyboru są kabiny stojące jak również łóżka w których się leży. W kabinach stojących osiągnąć można dokładniejszą opaleniznę. Wystarczy złapać się znajdujących się tam uchwytów, które wymuszają idealną pozycję w kabinie. Trzymanie rąk podniesionych umożliwi dokładniejsze opalenie się po bokach ciała oraz na wewnętrznej stronie ramion. Również pupa opali się bardziej równomiernie.

Przed korzystaniem z solarium warto zastosować odpowiednie kosmetyki, które przyspieszą opalanie jak również doskonale przygotują skórę do procesu opalania. Konieczna jest również odpowiednia pielęgnacja po opalaniu. Skóra jest przesuszona od promieniowania i należy jej dostarczyć składniki odżywcze i nawilżające. Profesjonalne preparaty zawierają w swoim składzie składniki odżywcze, kompleksy witamin A,E,C jak również składniki łagodzące. Jest to często alantoina i pantenol. Kosmetyki po opalaniu utrwalą opaleniznę, podtrzymają uzyskany efekt. Profesjonalne kosmetyki występują w większych tubkach jak również w małych jednorazowych opakowaniach wystarczających na jedno użycie. To duża wygoda. Warto nawilżać i natłuszczać skórę, a uzyskana opalenizna będzie długo pięknie wyglądała na skórze.

.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *